Klimatyzacja - Lublin

Profesjonalny montaż klimatyzacji przez wykwalifikowaną ekipę Klim-Star. Korzystamy z urządzeń renomowanych producentów. Ofertę kierujemy do osób prywatnych oraz firm.

Klim-Star woj. lubelskie

Rodzaje klimatyzacji

  • Klimatyzacja split (składające się z jednego elementu zewnętrznego oraz wewnętrznego)
  • Klimatyzacja multi – split (składające się z jednego elementu zewnętrznego oraz kilku elementów wewnętrznych)

Urządzenia te różnią się również pod względem mocy, a klimatyzatory split najczęściej wykorzystywane są do chłodzenia mniejszych pomieszczeń. Natomiast instalacje multi — split przeznaczone są do dużych pomieszczeń. 

Dlatego tak ważnym jest odpowiedni dobór urządzenia i warto tutaj zdać się na doświadczenie ekipy montażowej. 

Pokój z klimatyzacją

Klimatyzacja to Komfort termiczny lepsze powietrze lepszy sen

W firmie Klim-Star dostarczamy i instalujemy szereg systemów, które zarówno schłodzą jak i ogrzeją twój dom, mieszkanie bądź biuro. Wszystkie systemy objęte są gwarancją producenta.

Zalety klimatyzacji w domu

Komfort i dobre samopoczucie

Jeśli wysokie temperatury utrudniają ci normalne funkcjonowanie, instalacja klimatyzacji w domu bądź biurze jest idealnym rozwiązaniem. Kolejny plus to oczyszczanie powietrza.

Stała cyrkulacja powietrza

Wiele modeli klimatyzatorów wyposażona jest w dodatkowe jonizatory oraz nawilżacze powietrza. Masz możliwość dostosowania warunków do swoich potrzeb.

Eliminuje drobnoustroje

Dobry klimatyzator eliminuje problem z rozwojem bakterii i grzybów, co jest dużym plusem zwłaszcza dla osób starszych i osób z różnego typu alergiami.

Korzystamy z urządzeń

Jak działa klimatyzacja

Klimatyzatory mają różne kształty i rozmiary, ale wszystkie działają na tej samej zasadzie, a dokładniej klimatyzator zapewnia zimne powietrze w domu, usuwając ciepło oraz wilgoć z powietrza w pomieszczeniu, w którym się znajduje. Zawraca schłodzone powietrze do pomieszczenia i przenosi niepożądane ciepło i wilgoć na zewnątrz.

Standardowy klimatyzator lub układ chłodzenia wykorzystuje specjalistyczną substancję chemiczną zwaną czynnikiem chłodniczym i składa się on z trzech głównych elementów mechanicznych:

  • sprężarki,
  • wężownicy skraplacza,
  • wężownicy parownika.

Te trzy elementy współpracują ze sobą, aby szybko przekształcić czynnik chłodniczy z gazu w ciecz i z powrotem. Sprężarka podnosi ciśnienie i temperaturę gazowego czynnika chłodniczego i przesyła go do wężownicy skraplacza, gdzie jest przekształcany w ciecz. Następnie czynnik chłodniczy wraca do wnętrza i wchodzi do wężownicy parownika. Tutaj ciekły czynnik chłodniczy odparowuje i chłodzi wężownicę wewnętrzną. Wentylator wdmuchuje powietrze z pomieszczenia przez zimną wężownicę parownika, gdzie ciepło z domu jest pochłaniane przez czynnik chłodniczy.

Schłodzone powietrze krąży natomiast w całym domu, podczas gdy ogrzany odparowany gaz jest wysyłany z powrotem na zewnątrz do sprężarki. Ciepło jest następnie uwalniane do powietrza zewnętrznego, gdy czynnik chłodniczy powraca do stanu ciekłego. 

 

Gdzie sprawdzi się klimatyzacja?

Klimatyzacja to coraz popularniejszy wybór do domów jednorodzinnych i mieszkań. Pozwala ona bowiem poradzić sobie z letnimi upałami bez konieczności stosowania wiatraków, które są mało estetyczne i niezbyt wydajne. Współczesne metody montażu takich urządzeń pozwalają na ich wkomponowanie w dowolne pomieszczenia. Klimatyzację najczęściej stosuje się w salonach i aneksach, choć istnieją systemy, które pozwalają na rozprowadzenie chłodnego powietrza także po całym budynku.

Klimatyzacja jest również ważnym elementem wszelkich budynków, w których przebywają pracownicy. Pojawia się w zakładach przemysłowych, biurowcach i obiektach handlowych. Pozwala na zapewnienie odpowiedniej temperatury nie tylko pracownikom, lecz także klientom odwiedzającym dany budynek. Oferujemy montaż klimatyzacji nawet w bardzo dużych nieruchomościach, gdzie konieczne jest stworzenie rozbudowanego systemu obejmującego wszystkie pomieszczenia. Jeśli chodzi o system, jakim jest klimatyzacja, Lublin to jedna z wielu miejscowości, w których montujemy takie urządzenia.

Klimatyzatory nowych generacji są wykorzystywane nie tylko do chłodzenia powietrza w budynku, lecz także jego ogrzewania. W sezonie zimowym stanowią dodatkowe źródło ogrzewania, pozwalając na szybkie podwyższenie temperatury. To doskonały wybór do miejsc, w których grzejniki nie są odpowiednio wydajne. Utrzymanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu wymaga jednak dobrania właściwej mocy urządzenia do wielkości budynku.

Kompleksowe usługi

Serwis i montaż klimatyzacji

Zainwestuj w odpowiedni system klimatyzacji i ciesz się z komfortowych warunków. Oferujemy najwyższej klasy, kompleksowe rozwiązania dostosowane do twoich potrzeb oraz wymagań. 

Ekipa montażowa w Klim-Star to licencjonowani profesjonaliści, możesz mieć pewność, że montaż klimatyzacji czy serwis odbędzie się profesjonalnie i bez żadnych przeszkód. 

Klimatyzacje

Masz pytania dotyczące klimatyzacji?

Napisz do nas bądź zadzwoń. Przedstawimy niezobowiązującą wycenę i zaproponujemy najlepsze rozwiązania dopasowane do twoich potrzeb i wymagań jak również twojego budżetu.

Wybierając usługi firmy Klim-Star mają Państwo gwarancję terminowego oraz solidnego wykonania prac.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia. Możesz zarządzać swoimi preferencjami dotyczącymi korzystania z plików cookies. Kontynuując korzystanie z tej witryny, zgadzasz się na ich użycie. Więcej.