Montaż pomp ciepła – Lublin

Profesjonalny montaż instalacji przez wykwalifikowaną ekipę Klim-Star. Korzystamy z urządzeń renomowanych producentów.

Ekologiczne i oszczędne

Urządzenie grzewcze

Pompa ciepła to część domowego systemu ogrzewania oraz chłodzenia, która jest instalowana na zewnątrz domu. Pompa ciepła może chłodzić twój dom, ale równie dobrze może zapewniać ciepło, w zimnym miesiącach. Działanie pompy ciepła polega na przeniesieniu energii z otoczenia do budynku mieszkalnego, aby  energia ta mogła efektywnie zasilić system grzewczy. 

Pompa ciepła wykorzystuje zasadę fizyczną, tak zwany efekt Joule’a-Thomsona.

Najczęstszymi źródłami ciepła dla takich urządzeń jest: powietrze, grunt i wody gruntowe.

Pompa ciepła przed domem

Pompy ciepła Z dofinansowaniem od 30 do 45% Skorzystaj

Dotacje na pompę ciepła w ramach programu mają pokryć od 30 do 45% kosztów kwalifikowanych inwestycji (w przypadku posiadaczy Karty Dużej Rodziny).

Co sprawdzamy przed montażem pomp ciepła

Montaż pompy ciepła u klienta zawsze poprzedzony jest audytem energetycznym budynku. Audyt taki ma na celu pomóc dobrać odpowiednią pompę ciepła. Klim-Star przedstawia klientowi kilka urządzeń różnych producentów wraz z informacją o zaletach, a klient może wybrać odpowiednie urządzenie bądź zdać się na nasze doświadczenie.  

Dobierając pompę ciepła, bierzemy m.in. pod uwagę:

  • powierzchnię budynku
  • właściwości termiczne budynku
  • czy budynek posiada wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła (rekuperację) czy wentylację grawitacyjną
  • jaki jest używany system ogrzewania: kaloryfery, ogrzewanie podłogowe itp.

Dlaczego montaż pomp ciepła musi być przeprowadzany przez specjalistów?

Oferujemy profesjonalny montaż pomp ciepła. Lublin to jedno z wielu miast, w których instalujemy taki sprzęt. Pompy ciepła są zaawansowanymi urządzeniami, które wymagają konkretnej wiedzy technicznej i umiejętności do prawidłowego montażu. Nasi specjaliści są szkoleni w zakresie instalacji różnych typów pomp ciepła, co pozwala im uniknąć błędów i problemów w trakcie prowadzonych prac.

Montaż pompy ciepła powinien być przeprowadzony przez uprawnione osoby również w związku z ochroną gwarancyjną. Wielu producentów pomp ciepła wymaga, aby proces ten został przeprowadzony przez uprawnionych specjalistów. Taki krok ma za zadanie zachować ważność gwarancji. Nieprawidłowo wykonana instalacja może unieważnić tę formę ochrony, co oznacza, że ​​ewentualne naprawy trzeba będzie pokryć z własnej kieszeni.

Montaż pomp ciepła jest procesem wymagającym specjalistycznych umiejętności i wiedzy. Wykwalifikowani instalatorzy mają odpowiednie szkolenia, certyfikacje i doświadczenie, które gwarantują prawidłowo wykonaną pracę, a w późniejszym czasie – bezpieczeństwo oraz optymalne działanie i wydajność urządzenia. Po wielu latach użytkowania systemu możemy przeprowadzić także profesjonalny serwis pomp ciepła. Pozwoli on na przywrócenie sprawnego działania urządzenia przez długi czas.

Zapraszamy do kontaktu osoby prywatne i przedsiębiorców, którzy chcą wyposażyć swój budynek w pompę ciepła. Montujemy urządzenia tego typu przede wszystkim w Lublinie i okolicach.

Dlaczego warto postawić na pompę ciepła?

Tania eksploatacja

Mając pompę ciepła odpadają koszty ogrzewania wykorzystywane wcześniej np. drewno, węgiel, brykiet torfowy. W dość krótkim czasie zauważysz oszczędność. 

Bezobsługowość

Koniec z codziennym rozpalaniem w piecu, brudzeniem się i podkładaniem do pieca. Mając pompę ciepła twoja kotłownia będzie czysta. Pompa ciepła pracuje sama.

Ogrzewanie przez cały rok

Mając pompę ciepła odpadają koszty ogrzewania wykorzystywane wcześniej np. drewno, węgiel, brykiet torfowy. W dość krótkim czasie zauważysz oszczędność. 

Ekologiczność

Pompa ciepła podczas pracy nie emituje szkodliwych spalin, a do swojego działania wykorzystuje głównie odnawialne źródła energii, a ty dbasz przy okazji o środowisko. 

Bezpieczeństwo

W porónaniu od innych wielu systemów grzewczych, pompa ciepła nie stwarza zagrożenia pożarowego, wybuchu gazu czy zaczadzenia w pomieszczeniu.

Długa żywotność

Wybierając pompę ciepła w swoim domu, masz pewność, że  urządzenie, które wybrałeś, będzie działać przez wiele lat. Żywotność obliczana jest nawet na 30 lat.

Korzystamy z urządzeń

Kompleksowe usługi

Serwis i montaż pomp ciepła

Poprawnie wykonana instalacja zapewnia pracę urządzenia i bezawaryjność na długie lata, dlatego tak ważne jest, aby montaż instalacji odbywał się przez wykwalifikowaną ekipę montażową z odpowiednimi uprawieniami, która przed instalacją przeprowadzi niezbędne obliczenia. Instalacja systemu pomp ciepła uwzględnia:

  • dobór odpowiedniego rozwiązania,
  • wybór optymalnego miejsca montażu pompy ciepła typu split,
  • wykonanie okablowania elektrycznego i doprowadzenie zasilania.

Pompa ciepła jest jednym z najbardziej energooszczędnych i przyjaznych dla środowiska urządzeń grzewczych.

Pompy ciepła

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia. Możesz zarządzać swoimi preferencjami dotyczącymi korzystania z plików cookies. Kontynuując korzystanie z tej witryny, zgadzasz się na ich użycie. Więcej.