MONTAŻ Klimatyzacji – Lublin

Profesjonalny montaż klimatyzacji przez wykwalifikowaną ekipę Klim-Star. Korzystamy z urządzeń renomowanych producentów. Ofertę kierujemy do osób prywatnych oraz firm.

KLIM-STAR WOJ. LUBELSKIE

Rodzaje klimatyzacji

  • Klimatyzacja split (składające się z jednego elementu zewnętrznego oraz wewnętrznego)
  • Klimatyzacja multi – split (składające się z jednego elementu zewnętrznego oraz kilku elementów wewnętrznych)

Urządzenia te różnią się również pod względem mocy, a klimatyzatory split najczęściej wykorzystywane są do chłodzenia mniejszych pomieszczeń. Natomiast instalacje multi — split przeznaczone są do dużych pomieszczeń. 

Dlatego tak ważnym jest odpowiedni dobór urządzenia i warto tutaj zdać się na doświadczenie ekipy montażowej. 

Pokój z klimatyzacją

Klimatyzacja to Komfort termiczny lepsze powietrze lepszy sen

W firmie Klim-Star dostarczamy i instalujemy szereg systemów, które zarówno schłodzą jak i ogrzeją twój dom, mieszkanie bądź biuro. Wszystkie systemy objęte są gwarancją producenta.

Montaż instalacji co warto wiedzieć przed montażem

Podczas instalacji klimatyzatora należy wziąć pod uwagę wiele czynników jak chociażby metraż pomieszczenia, bo od tego zależy jakiej mocy klimatyzacja będzie potrzebna i np: 

Do 20 metrów kwadratowych 2–2,5 kW
Do 20-40 metrów kwadratowych 2,5–5 kW
Do 40-60 metrów kwadratowych 4–6kW
Do 60-80 metrów kwadratowych 5–7kW
Do 80+ metrów kwadratowych 6–9kW
 
Dokładne obliczenia pomogą uniknąć problemów poniżej:
  • Modele, które są zbyt mocne w stosunku do wielkości pomieszczenia, mogą często uruchamiać krótkie cykle, aby osiągnąć temperaturę docelową. Może to spowodować, że pomieszczenie stanie się zbyt zimne lub zbyt gorące, nieodpowiednie osuszanie (tj. niewystarczające osuszanie powietrza, przez co pomieszczenie będzie mniej komfortowe), zauważymy również zwiększone zużycie energii i wyższe koszty eksploatacji.
  • Modele o mniejszej mocy mogą być zmuszone do częstszej pracy z maksymalną mocą, co niestety może nadmiernie wysuszać powietrze, a także prowadzić do nadmiernego zużycia.

Pomożemy Ci wybrać taki, który pasuje do twojego domu i pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze.

Co jeszcze należy wziąć pod uwagę przed wyborem klimatyzatora

  • Wielkość pokoju (długość, szerokość i wysokość),
  • Rodzaj pokoju (salon, salon i kuchnia na otwartym planie, sypialnia itp.),
  • Rozmiar i orientacja okien i szklanych drzwi (duże okno wychodzące na północ lub zachód może latem przepuszczać dużo ciepła),
  • Rolety i zasłony w oknach,
  • Izolacja podłogi, sufitu i ścian,
  • Lokalny klimat.

Zalety klimatyzacji w domu

Komfort i dobre samopoczucie

Jeśli wysokie temperatury utrudniają ci normalne funkcjonowanie, instalacja klimatyzacji w domu bądź biurze jest idealnym rozwiązaniem. Kolejny plus to oczyszczanie powietrza.

Stała cyrkulacja powietrza

Wiele modeli klimatyzatorów wyposażona jest w dodatkowe jonizatory oraz nawilżacze powietrza. Masz możliwość dostosowania warunków do swoich potrzeb.

Eliminuje drobnoustroje

Dobry klimatyzator eliminuje problem z rozwojem bakterii i grzybów, co jest dużym plusem zwłaszcza dla osób starszych i osób z różnego typu alergiami.

Korzystamy z urządzeń

Kompleksowe usługi

Serwis i montaż klimatyzacji

Zainwestuj w odpowiedni system klimatyzacji i ciesz się z komfortowych warunków. Oferujemy najwyższej klasy, kompleksowe rozwiązania dostosowane do twoich potrzeb oraz wymagań. 

Ekipa montażowa w Klim-Star to licencjonowani profesjonaliści, możesz mieć pewność, że montaż klimatyzacji czy serwis odbędzie się profesjonalnie i bez żadnych przeszkód. 

Klimatyzacja

Dlaczego montaż klimatyzacji powinien być przeprowadzony przez specjalistów?

Oferujemy profesjonalny montaż klimatyzacji. Lublin to jedno wielu miast, w kutym wykonujemy takie usługi. Instalacja systemu chłodzącego i grzejącego powietrze zawsze powinna być przeprowadzana przez specjalistów. Takie osoby dysponują bowiem wiedzą, która pozwala na sprawne zamontowanie urządzenia i zapewnienie bezpieczeństwa jego pracy na kolejne lata.

Montaż klimatyzacji typu split wymaga wykonania otworu, który łączy jednostkę zewnętrzną i wewnętrzną. Podczas mocowania tego typu urządzeń stosuje się też okablowanie, niekiedy wymagające drobnej modernizacji aktualnie istniejącej instalacji. Nasi specjaliści dbają o to, by zminimalizować ilość potrzebnych materiałów. Wybieramy lokalizację klimatyzatora, w której urządzenie będzie prezentować się estetycznie, jednocześnie mając swobodny dostęp do źródła zasilania.

Montaż klimatyzacji przez specjalistów pozwala uniknąć wielu usterek i problemów, które mogą wpłynąć na funkcjonowanie gotowego systemu. Co więcej, producenci tego typu sprzętu wymagają, by instalacją zajęły się osoby z odpowiednimi certyfikatami. W innym przypadku możliwe jest bowiem utracenie gwarancji. Wówczas ewentualny serwis klimatyzacji będzie stanowił dodatkowe obciążenie dla właściciela nieruchomości, nawet jeśli do usterki dojdzie w ciągu kilku miesięcy od instalacji systemu.

Zachęcany do zapoznania się z naszą ofertą.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia. Możesz zarządzać swoimi preferencjami dotyczącymi korzystania z plików cookies. Kontynuując korzystanie z tej witryny, zgadzasz się na ich użycie. Więcej.