Pompy ciepła – Lublin

Profesjonalny montaż instalacji przez wykwalifikowaną ekipę Klim-Star. Korzystamy z urządzeń renomowanych producentów.

Klim-Star woj. lubelskie

Czym jest pompa ciepła i jak działa

Pompa ciepła to część domowego systemu ogrzewania oraz chłodzenia, która jest instalowana na zewnątrz domu. Pompa ciepła może chłodzić twój dom, ale równie dobrze może zapewniać ciepło, w zimnym miesiącach. Działanie pompy ciepła polega na przeniesieniu energii z otoczenia do budynku mieszkalnego, aby  energia ta mogła efektywnie zasilić system grzewczy. 

Pompa ciepła wykorzystuje zasadę fizyczną, tak zwany efekt Joule’a-Thomsona.

Najczęstszymi źródłami ciepła dla takich urządzeń jest: powietrze-woda.

Pompy ciepła

Pompy ciepła Z dofinansowaniem od 30 do 45% Skorzystaj

Dotacje na pompę ciepła w ramach programu mają pokryć od 30 do 45% kosztów kwalifikowanych inwestycji (w przypadku posiadaczy Karty Dużej Rodziny).

Dlaczego warto postawić na pompę ciepła?

Tania eksploatacja

Mając pompę ciepła odpadają koszty ogrzewania wykorzystywane wcześniej np. drewno, węgiel, brykiet torfowy. W dość krótkim czasie zauważysz oszczędność. 

Bezobsługowość

Koniec z codziennym rozpalaniem w piecu, brudzeniem się i podkładaniem do pieca. Mając pompę ciepła twoja kotłownia będzie czysta. Pompa ciepła pracuje sama.

Ogrzewanie przez cały rok

Mając pompę ciepła odpadają koszty ogrzewania wykorzystywane wcześniej np. drewno, węgiel, brykiet torfowy. W dość krótkim czasie zauważysz oszczędność. 

Ekologiczność

Pompa ciepła podczas pracy nie emituje szkodliwych spalin, a do swojego działania wykorzystuje głównie odnawialne źródła energii, a ty dbasz przy okazji o środowisko. 

Bezpieczeństwo

W porónaniu od innych wielu systemów grzewczych, pompa ciepła nie stwarza zagrożenia pożarowego, wybuchu gazu czy zaczadzenia w pomieszczeniu.

Długa żywotność

Wybierając pompę ciepła w swoim domu, masz pewność, że  urządzenie, które wybrałeś, będzie działać przez wiele lat. Żywotność obliczana jest nawet na 30 lat.

Korzystamy z urządzeń

System ogrzewania pompy działa składa się z kilku części

 • systemu źródła ciepła, który pobiera energię potrzebną ze środowiska
 • samej pompy ciepła, która powoduje, że ​​ciepło odzyskane z otoczenia staje się  użyteczne
 • systemu dystrybucji  jak również przechowywania ciepła, który rozprowadza lub tymczasowo przechowuje ciepło w domu.

Zasada działania pompy ciepła

Pobór ciepła

W systemie źródła ciepła krąży ciecz, często jest to roztwór glikolu. Ciecz absorbuje ciepło z otoczenia, np. z gruntu, wód gruntowych i transportuje je do pompy ciepła.
Inaczej jednak się to odbywa przy powietrznych pompach ciepła. Takie pompy, zasysają powietrze zewnętrzne przez wentylator, który potem dostarcza ciepło z otoczenia bezpośrednio do pompy ciepła.

Wykorzystanie ciepła

Pompy ciepła mają obieg, w którym krąży gazowy czynnik chłodniczy. W parowniku, następuje przekazanie energii środowiska z pierwszego obiegu do czynnika chłodniczego. Efektem tego jest odparowanie czynnika chłodniczego. W przypadku powietrznych pomp ciepła to właśnie powietrze zewnętrzne ogrzewa czynnik chłodniczy.

Para z czynnika chłodniczego jest pobierana przez sprężarkę i podnosi poziom temperatury czynnika chłodniczego, przez co robi się on cieplejszy. W skraplaczu natomiast gorący czynnik chłodniczy w postaci gazu pod wysokim ciśnieniem jest skraplany i oddaje ciepło. Do zaworu rozprężnego trafia skroplony czynnik, a tam ponownie zmniejsza się jego ciśnienie, a czynnik zmianie stan skupienia na ciekły. 

Ogrzewanie przy pomocy pompy ciepła

W budynku znajduje się instalacja grzewcza jak również zasobniki magazynujące ciepło. W zasobniku znajduje się woda, która krąży jako czynnik grzewczy. Woda ta przejmuje ciepło, a następnie kieruje go do systemu dystrybucji jak np. grzejniki, zbiorniki wody grzewczej, ciepłej wody użytkowej itp. 

Jakie są największe zalety pomp ciepła?

 • Pompy ciepła cieszą się tak dużą popularnością ze względu na liczne zalety. Do największych korzyści płynących z zastosowania tego typu urządzeń w domach warto zaliczyć:

  • ekologiczność – pompy ciepła nie wykorzystują paliw stałych, dzięki czemu nie powodują wydzielania szkodliwych substancji do atmosfery. Opierają swoje działanie na pobieraniu ciepła ze źródła – wody, powietrza lub gruntu,
  • niskie koszty – pompy ciepła zużywają minimalną ilość energii elektrycznej w porównaniu z innymi typami ogrzewania, dzięki czemu pozwalają na zmniejszenie kosztów ogrzewania budynku nawet o kilkaset złotych w skali miesiąca,
  • możliwość połączenia z fotowoltaiką – pompę ciepła można z łatwością połączyć z systemem fotowoltaicznym, co pozwala na całkowite wyeliminowanie zużycia energii pochodzącej z sieci,
  • możliwość dopasowania do potencjału danej nieruchomości – pompy ciepła dzielą się na te gruntowe, powietrzne i wodne, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie odpowiedniego wariantu do specyfiki danej nieruchomości,
  • prosta obsługa – użytkownik pompy ciepła nie musi martwić się jej obsługą. System działa automatycznie, nie wymagając samodzielnego uzupełniania paliwa, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych instalacji,
  • możliwość podłączenia do ogrzewania podłogowego – pompy ciepła często łączy się z ogrzewaniem podłogowym, zapewniając równomierne rozprowadzanie ciepła po budynku i możliwość zrezygnowania z grzejników.

  Oferujemy profesjonalny montaż pomp ciepła w Lublinie. Dzięki temu nasi klienci mogą mieć pewność, że cały system zostanie zainstalowany w odpowiedni sposób.

  Zapraszamy do kontaktu.

Kompleksowe usługi

Serwis i montaż pomp ciepła

Poprawnie wykonana instalacja zapewnia pracę urządzenia i bezawaryjność na długie lata, dlatego tak ważne jest, aby montaż instalacji odbywał się przez wykwalifikowaną ekipę montażową z odpowiednimi uprawieniami, która przed instalacją przeprowadzi niezbędne obliczenia. Instalacja systemu pomp ciepła uwzględnia:

 • dobór odpowiedniego rozwiązania,
 • wybór optymalnego miejsca montażu pompy ciepła typu split,
 • wykonanie okablowania elektrycznego i doprowadzenie zasilania.

Pompa ciepła jest jednym z najbardziej energooszczędnych i przyjaznych dla środowiska urządzeń grzewczych.

Pompy ciepła

Masz pytania dotyczące ogrzewania bądź chłodzenia?

Masz pytania? Napisz do nas bądź zadzwoń. Przedstawimy niezobowiązującą wycenę i zaproponujemy najlepsze rozwiązania dopasowane do twoich potrzeb i wymagań. 

Wybierając usługi firmy Klim-Star mają Państwo gwarancję terminowego oraz solidnego wykonania prac.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia. Możesz zarządzać swoimi preferencjami dotyczącymi korzystania z plików cookies. Kontynuując korzystanie z tej witryny, zgadzasz się na ich użycie. Więcej.