SERWIS POMP CIEPŁA - Lublin

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny dla montowanych przez nas pomp ciepła. Okresowe przeglądy pomp ciepła powinny być przeprowadzane raz w roku.

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Co obejmuje serwis pomp ciepła

 • pomiar i sprawdzenie parametrów pracy sprężarki
 • kontrola szczelności, a także ciśnienia układu chłodniczego PC
 • sprawdzenie stanu filtrów, a także pozostałych elementów
 • pomiar stanu oraz poziomu czynnika chłodniczego pompy ciepła
 • kontrola ciśnienia w instalacji
 • sprawdzenie działania zaworów bezpieczeństwa
 • czyszczenie parownika, który odpowiada za pobór ciepła z powietrza atmosferycznego (w przypadku pomp powietrznych typu powietrze-woda).
Serwis pompy ciepła

Pompy ciepła Z dofinansowaniem od 30 do 45% Skorzystaj

Dotacje na pompę ciepła w ramach programu mają pokryć od 30 do 45% kosztów kwalifikowanych inwestycji (w przypadku posiadaczy Karty Dużej Rodziny).

Konsekwencje nieserwisowania pompy ciepła

Nieregularne serwisowanie instalacji z pompą ciepła może prowadzić do:

 • spadku wydajności pracy
 • system może nie być w stanie utrzymać właściwej temperatury w pomieszczeniu;
 • urządzenie, jak również cała instalacja, pobiera więcej energii, a co za tym idzie, rosną koszty utrzymania takiej instalacji
 • brak regularnego serwisowania prowadzić może do utraty gwarancji w okresie gwarancyjnym.

Najlepszym momentem na sprawdzenie systemu pod kątem ewentualnych usterek jest okres przed następnym sezonem grzewczym.

Jakościowe części wykorzystywane do serwisu pomp ciepła

Wykonujemy profesjonalny pomp ciepła. Lublin to główne miejsce, w którym realizujemy takie prace. Wykorzystujemy jakościowe części, które pozwalają na zachowanie pełnej sprawności sprzętu przez kolejne lata. Współpracujemy ze znanymi markami, od lat zajmującymi się produkcją elementów zamiennych do nowoczesnych pomp ciepła.

Ustalamy z klientem, jakie części mają zostać użyte do usunięcia usterki. Nasi specjaliści zalecają zastosowanie jakościowych elementów z wyższej półki, które pozwalają na zachowanie żywotności i funkcjonalności urządzenia przez lata. W trakcie serwisu są w stanie wykryć także dodatkowe uszkodzenia, które w krótkim czasie mogą doprowadzić do kolejnych awarii. Odpowiednio wczesna reakcja może pomóc uniknąć takich problemów, a więc również konieczności ponownego wzywania serwisantów.

Naprawiamy pompy ciepła w Lublinie i okolicach. Dysponujemy wiedzą, która pozwala na sprawną naprawę zarówno prostych modeli wykorzystywanych w domach jednorodzinnych, jak i skomplikowanych instalacji stosowanych w biurach i centrach handlowych. Nasi specjaliści przeprowadzają wstępną diagnozę, a następnie określają zakres niezbędnych napraw. Jeśli usterka jest bardziej skomplikowana, czas prac serwisowych może się wydłużyć.

Zachęcamy do współpracy z naszą firmą. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie.

Protokół przeglądu

Każdy przegląd pompy ciepła kończy się zawsze wpisem do karty gwarancyjnej oraz wypełnieniem protokołu przeglądu w formie papierowej, jak również i elektronicznej. W przypadku gdy podczas serwisu wykryte zostały jakieś nieprawidłowości, czy uszkodzenia, to mu to również być zawarte w protokole wraz z informacją o zalecanych naprawach.

Korzystamy z urządzeń

Kompleksowe usługi

Serwis i montaż pomp ciepła

Poprawnie wykonana instalacja zapewnia pracę urządzenia i bezawaryjność na długie lata, dlatego tak ważne jest, aby montaż instalacji odbywał się przez wykwalifikowaną ekipę montażową z odpowiednimi uprawieniami, która przed instalacją przeprowadzi niezbędne obliczenia. Instalacja systemu pomp ciepła uwzględnia:

 • dobór odpowiedniego rozwiązania,
 • wybór optymalnego miejsca montażu pompy ciepła typu split,
 • wykonanie okablowania elektrycznego i doprowadzenie zasilania.

Pompa ciepła jest jednym z najbardziej energooszczędnych i przyjaznych dla środowiska urządzeń grzewczych.

Pompy ciepła

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia. Możesz zarządzać swoimi preferencjami dotyczącymi korzystania z plików cookies. Kontynuując korzystanie z tej witryny, zgadzasz się na ich użycie. Więcej.